Perkujtohet 69 -vjetori i masakres komuniste te Qafes se Valmirit ne Mirdite

Sot ne perkujtimin 69 -vjetorit te masakres komuniste te Qafes se Valmirit ne Mirdite . Ne kete vend 69 vjet me pare komunistet pushkatua para popullit te Mirdites te grumbulluar me dhune 14 antikomuniste te pafajshm ne nje akt terrorist nga me te rendet ne historine tone .e reU arrestuan e u denuan me burgime renda me shume se 100 persona ndersa qindra,pjestare te familjeve te tyre ,femije gra,e pleq u internun ne kampet e shfarosjes Tepelene etje ku nje pjes e mire e tyre vdiqen nga torturat uria e semundjet .

Nderim ne jete te jeteve martireve antikomuniste te Mirdites dhe gjithe Shqiperise !!